آرژانتین که اکثر کارشناسان آنها را قهرمان جام جهانی می دانند در دور بعدی حریف هلند شدند.لیونل اسکالونی سرمربی آرژانتین که پس از برد سخت 2_1 مقابل استرالیا در نشست خبری شرکت کرده بود در مورد جام و حریف آینده تیمش صحبت کرد.اسکالونی در مورد اینکه تیمش را مدعی شماره یک قهرمانی می‌دانند، گفت: «همیشه تیمی که بهتر بازی می‌کند و حریفان را جارو می‌کند، قهرمان نمی‌شود. بار‌ها شاهد سورپرایز‌های بزرگی در جام جهانی بوده ایم و این دوره هم پر از شگفتی بوده است. از این حیث جام جهانی خیانتکاری بزرگ است و نمی‌توان به آن اعتماد کرد.»

همیشه تیمی که خوب بازی می کند قهرمان نمی شود

قهرمان جام جهانی از بین تیم های آرژانتین و برزیل خواهد بود.

مربی آرژانتین ادامه داد: «راه درازی تا قهرمانی پیش رو داریم و حالا باید به مصاف هلند برویم. رویارویی با لوئیس فن‌خال (مربی هلند) برای من باعث افتخار است. فن‌خال وقتی در بارسا بود، یک الگوی مربیگری محسوب می‌شود و در آن زمان من برای دپورتیوو لاکرونیا بازی می‌کردم.

همیشه تیمی که خوب بازی می کند قهرمان نمی شود2

مربیان زیادی سعی کرده اند از سبک او تقلید کنند. این از خوبی‌های فوتبال است که حالا شانس این را دارم تا تیمم را برابر تیم او به میدان بفرستم. ایده‌های تاکتیکی فن‌خال مشخص است و هلند او تیم بسیار خوبی است. آن‌ها هم مثل هر تیم دیگری نقاط قوت و ضعفی دارند و یک بازی تاریخی و حساس خواهد بود که متاسفانه به حذف یک تیم منجر می‌شود.»

همیشه تیمی که خوب بازی می کند قهرمان نمی شود1

فهرست