بدترین خرید فرگوسن دریونایتد از زبان خود او اعلام شد.۲۶ فصل سر آلکس فرگوسن در یونایتد با افتخارات گسترده تیم او در لیگ برتر و اروپا همراه بود. فرگوسن در طول بیش از دو دهه و نیم حضور در یونایتد، ۳۸ جام، از جمله ۱۳ عنوان لیگ برتر، پنج جام حذفی و دو لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

بدترین خرید فرگوسن در یونایتد مشخص شد2

بدترین خرید فرگوسن در یونایتد رالف میلن بوده است.

در حالی که مربی اسکاتلندی به عنوان یکی از بهترین مربیان تاریخ شناخته می‌شود، مانند هرکس دیگری اشتباه هم داشته است.فرگوسن درباره بدترین خریدش در یونایتد گفت: رالف میلن. من برای جذب او ۱۷۰ هزار پوند پرداخت کردم. او در بریستول سیتی درخشید و همه می‌گفتند پدیده است و من هم همین تصور را داشتم.

بدترین خرید فرگوسن در یونایتد مشخص شد1

میلن در اولین فصل حضورش در اولدترافورد در ۲۲ بازی سه گل به ثمر رساند و پس از آن جایگاهش را از دست داد. این هافبک در ژوئن ۱۹۹۱ بازیکن آزاد شد و دیگر هرگز فوتبال بازی نکرد.فرگوسن همچنین خرید پیتر اشمایکل از بروندبی با مبلغ ۷۵۰ هزار پوند را “معامله قرن” لقب داد. او برای اریک کانتونا که در پنج فصل حضورش در یونایتد ۸۲ گل به ثمر رساند تنها ۱.۲ میلیون پوند هزینه کرد و خرید ۱۲.۲۵ میلیون پوندی کریستیانو رونالدو از اسپورتینگ لیسبون نیز از بهترین خریدهای فرگوسن در یونایتد محسوب می‌شود.

فهرست