با اعلام فیفا تیم فوتبال پرسپولیس جایگاه بهترین تیم ایرانی را در اختیار دارد.فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از ابزار آنلاین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی در سایت رسمی خود رونمایی کرد تا هواداران را در جریان پیشرفت تیم‌های خود در رقابت برای کسب سهمیه حضور در مسابقات جام جهانی باشگاه‌های ۲۰۲۵ که برای اولین بار قرار است با حضور ۳۲ تیم و با فرمتی جدید برگزار شود، قرار دهد.

با اعلام فیفا پرسپولیس بهترین تیم ایران است1

با اعلام فیفا پرسپولیس در رده یازدهم تیم های باشگاهی در آسیا  قرار گرفته است.

فیفا درباره مکانیزم مرحله انتخابی جام جهانی باشگاه‌ها ۲۰۲۵ توضیح داده است؛ با هدف تضمین بالاترین کیفیت ممکن بر اساس معیارهای ورزشی در طول چهار فصل اخیر، از مرحله گروهی مسابقات سطح اول مربوطه هر کنفدراسیون (لیگ قهرمانان آسیا در قاره کهن)، و ایجاد انگیزه برای نتیجه هر بازی در تورنمنت مربوطه، روش زیر برای رده‌بندی استاندارد جدید تصویب شده است:

* ۳ امتیاز برای کسب برد

* یک امتیاز برای کسب تساوی

* ۳ امتیاز برای صعود به هر مرحله از مسابقات

همچنین سهمیه‌های هر کنفدراسیون به شرح زیر است:

* ۴ سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آسیا

* ۴ سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آفریقا

* ۴ سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائیب (کونکاکاف)

* ۶ سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل)

* یک سهمیه برای کنفدراسیون اقیانوسیه

* ۱۲ سهمیه برای اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)

* یک سهمیه برای کشور میزبان

در مورد چهار سهمیه‌ قاره آسیا، قهرمان دو دوره اخیر مسابقات سطح اول باشگاهی قاره (قهرمان لیگ قهرمانان آسیا) به همراه دو تیم با بهترین رتبه در رده‌بندی تیم‌های باشگاهی قاره آسیا راهی این مسابقات می‌شوند. در حال حاضر الهلال عربستان و اوراوا رِد دایموندز ژاپن به عنوان قهرمانان دو دوره اخیر لیگ قهرمانان آسیا جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده‌اند.

با اعلام فیفا پرسپولیس بهترین تیم ایران است2

در رده‌بندی فعلی که با اعلام فیفا برای تیم‌های باشگاهی قاره آسیا مشخص شده، الهلال عربستان با ۱۰۶ امتیاز در صدر جای دارد و تیم‌های جئونبوک کره جنوبی و اولسان کره‌جنوبی به ترتیب با ۷۹ و ۷۱ امتیاز در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. بهترین تیم ایرانی این رده‌بندی پرسپولیس تهران با ۳۸ امتیاز است که در رده یازدهم قرار دارد.

با اعلام فیفا پرسپولیس بهترین تیم ایران است

فهرست