از مرگ تلخ سرمربی که اولین کسی بوده که به مسی ایمان داشت،10 سال گذشت.۲۵ آوریل ۲۰۱۴ روز غم‌انگیزی برای بارسلونا و فوتبال جهان بود؛ روزی که تیتو ویلانوا در ۴۵ سالگی از دنیا رفت. مردی اهل کاتالونیا که در سال ۲۰۱۱ مبتلا به سرطان شد و متاسفانه سه سال بعد تسلیم این بیماری شد و حفره‌ای خالی در خانواده بلوگرانا به جای گذاشت که پر کردنش دشوار است.

از مرگ تلخ سرمربی تاریخ ساز بارسلونا 10 سال گذشت3

از مرگ تلخ تیتو ویلانوا  سرمربی سابق بارسلونا به دلیل سرطان 10 سال می گذرد.

ویلانوا به عنوان بازیکن از لاماسیا عبور کرد و در سال ۱۹۸۹ موفق شد در دو بازی دوستانه با تیم اصلی به میدان برود. اما این حرفه مربیگری او بود که نامش را بر سر زبان‌ها انداخت. او کار مربیگری را در سال ۲۰۰۱-۲۰۰۲ با بارسلونا آغاز کرد و هدایت تیم زیر ۱۶ ساله‌ها را بر عهده گرفت؛ تیمی که متشکل از جرارد پیکه، سسک فابرگاس و لیونل مسی بود. او سپس پالافروگل، فیگرس و تراسا را هدایت کرد و مجددا به بارسا پیوست و در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ نقش دستیار پپ گواردیولا در بارسا اتلتیک را برعهده گرفت. این دو مربی بهترین تیم تاریخ بارسا را پایه‌گذاری کردند و در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ به تیم اول رسیدند و در چهار فصل ۱۴ جام به دست آوردند و فوتبالی را به نمایش گذاشتند که در سراسر جهان مورد تحسین قرار گرفت.

از مرگ تلخ سرمربی تاریخ ساز بارسلونا 10 سال گذشت1

لیونل مسی در مصاحبه‌ای با ال‌پایس در سال ۲۰۱۲ درباره تیتو ویلانوا پساز مرگ تلخ او گفت: «من او را از کودکی می‌شناختم. تیتو اولین کسی بود که به من ایمان داشت زیرا در آن زمان من بازیکن تعویضی بودم یا اصلا فرصت بازی پیدا نمی‌کردم و او کسی بود که باعث شد در رده زیر ۱۶ سال در ترکیب اصلی قرار بگیرم.»

از مرگ تلخ سرمربی تاریخ ساز بارسلونا 10 سال گذشت2

فهرست