از فرمت جدید جام جهانی باشگاه ها در تابستان سال 2025 استفاده خواهد شد. بر اساس گزارش اسکای اسپورت، این جام در ۲۹ روز و از ۱۵ ژوئن تا ۱۳ جولای در تابستان ۲۰۲۵ برگزار می‌شود.
احتمالا اینفانتینو فردا در جده عربستان درباره این تورنمنت صحبت خواهد کرد. در اولین سال برگزاری این جام، ۱۲ باشگاه از اروپا حضور دارند. قهرمان چمپیونزلیگ سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲-۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ در این جام حضور خواهند داشت.

از فرمت جدید جام جهانی باشگاه ها از تابستان 2025 رونمایی خواهد شد.2

از فرمت جدید جام جهانی باشگاه ها رئیس فیفا رونمایی خواهد کرد.

این به این معنی است که حضور چلسی، رئال مادرید و منچستر سیتی از اروپا قطعی شده است و قهرمان چمپیونزلیگ این فصل هم به این تیم‌ها خواهد پیوست.هشت تیم اروپایی دیگر نیز بر اساس عملکردشان در مسابقات اروپایی همان سال‌ها به جام جهانی خواهند رفت و بدین ترتیب تعداد باشگاه‌های اروپایی به ۱۲ تیم خواهد رسید.

از فرمت جدید جام جهانی باشگاه ها از تابستان 2025 رونمایی خواهد شد.

علاوه بر این 12 تیم اروپایی،شش باشگاه از آمریکای جنوبی، چهار باشگاه از هر کدام از قاره‌های آمریکای شمالی/مرکزی، آفریقا و آسیا و همچنین یک تیم از اقیانوسیه حضور دارند. این ۳۱ تیم + یک باشگاه از آمریکای میزبان جام جهانی باشگاه‌ها را برگزار خواهند کرد. این رقابت‌ها مانند جام جهانی بین تیم‌های ملی، هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شوند و فرمتی مشابه همان جام ۳۲ تیمی خواهند داشت.با این روش بازی ها باشگاه ها تحت فشار قرار خواهند گرفت چرا که تیم‌ها ممکن است در هر فصل ۸۰ بازی انجام دهند که قطعاً سلامتی بازیکنان را به خطر می‌اندازند.

فهرست